Václav Prokůpek: Vláda likviduje živnostníky!

Share Button

Dnes jsem si po dlouhé době byl střílet na střelnici a poté jsem si jel koupit náboje do pistole. Ale nedostal jsem je. Když jsem přijel k jedinému krámu se zbraněmi, který ve městě zbyl, tak měl zavřeno.

 

 

Zazvonil jsem na majitele, ten za chvíli vyšel ven a řekl mi že skončil. Zeptal jsem se ho proč a on mi řekl, že kvůli panu Babišovi, přece si nebudu kupovat pokladnu na elektronickou evidenci tržeb. Tak jsem jel domů s nepořízenou, řekl jsem si že náboje si koupím v Praze, což pro mě není problém, ale pro ostatní lidi, zvláště pro místní myslivce, kteří jsou často už důchodci, to problém být může. Cestou domů jsem ale přemýšlel nad tím, že ještě před několika lety byly v našem městečku tři obchody se zbraněmi a střelivem. Postupně dva skončily, proč to nevím a nyní po zavedení EET skončil i ten poslední. A především, nejde samozřejmě jen o obchodníky se zbraněmi, končí řada drobných živnostníků po celé republice a na venkově a v malých městech nejvíce. Úpadek českého venkova, který začal po roce 1989 se stále zhoršuje.

 

Po krachu většiny JZD přišli lidé o práci, postupně zkrachovali venkovské prodejny a lidé musí jezdit nakupovat do supermarketů ve městech. Co mají dělat důchodci, z nichž mnozí nemají auto, to nikoho nezajímá. Teď po zavedení EET a zákazu kouření v restauracích zkrachují i venkovské hospody. A tím desetitisíce a možná i statisíce drobných živnostníků a jejich zaměstnanců přijdou o práci. Když v 90. letech byl vytunelován a postupně zničen český průmysl a zemědělství, lidé kteří ztratili práci se většinou uchytili jako drobní živnostníci a jejich zaměstnanci. Dnes když Babiš a Sobotka likvidují drobné živnostníky tak už lidem nezbývá nic jiného než pracovat jako zaměstnanci pracovních agentur v továrnách a skladech vlastněných Němci či Japonci za 13-15.000 Kč hrubého.

 

Vláda se chlubí relativně nízkou nezaměstnaností, ale že Češi dnes dělají práce, které před deseti lety dělali především Ukrajinci, Rumuni, Vietnamci a Mongolové a to za stejně nízké mzdy jako oni, to se z oficiálních statistik nedozvíme. Dělnické mzdy už jsou nižší než v Číně a pokles životní úrovně českých občanů, zejména na venkově a v menších městech nadále pokračuje.

 

Václav Prokůpek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *