Oba divizní fotbalové týmy z Příbramska čeká bohatý přípravný program, do Dobříše přijedou mladíci z Bohemky

Share Button

DOBŘÍŠ – SEDLČANY:  V divizních fotbalových soutěžích startují dva kluby z okresu Příbram, a to Městský fotbalový klub Dobříš a TJ Tatran Sedlčany. A oba kluby už zahájily zimní přípravu s rozdílnými výsledky a bohatý program je ještě čeká! Obě mužstva z okresu Příbram startují v divizní skupině A, celkově si vedou dobře, MFK Dobříš je pátá s šestadvaceti body, TJ Tatran Sedlčany má i bod méně a je na sedmém místě. Divizní tabulka první skupiny je velmi vyrovnaná, tabulce se vymykají pouze první FC Slavia Karlovy Vary s 35 body a poslední západočeské Přeštice s body šestnácti. „Všechny své přípravné zápasy odehrajeme doma na umělém trávníku,“ řekl Příbramskédrbně.píše.cz předseda MFK Dobříš Martin Hamr a pozval fanoušky fotbalu na středočeské derby, které se odehraje v Dobříši v sobotu 27. ledna, kdy domácí MFK přivítá přední celek Středočeské krajské soutěže 1.A třídy – Spartak Příbram!

 

„Ve svém prvním přípravném utkání jsme podlehli diviznímu celku Tatran Rakovník, takže si proti Spartaku budeme chtít napravit reputaci,“ sdělil předseda MFK Dobříš Martin Hamr a popsal našim čtenářům, jak Dobříš podlehla diviznímu Tatranu Rakovník. „Vůbec nám nevyšel vstup do zápasu. Rakovník si již v prvním poločase vypracoval dvougólový náskok, který po obrátce ještě o jednu branku navýšil. Až za stavu 0:3 začali naši kluci přebírat otěže střetnutí do svých rukou a snižovat náskok soupeře, bylo už ale pozdě.

Přesto díky trefám Maryšky s Talůžka se náš MFK svému soupeři přiblížil, vyrovnat ale naši borci nedokázali a první přípravný duel jsme dost nešťastně prohráli. Bohužel jsme nezachytili úvod, ale byl to první zápas. Věřím, že se budeme zlepšovat a hlavně hrát naplno celých devadesát minut zápasu,“ sdělil Příbramské.drbně.cz předseda MFK Dobříš Martin Hamr.

 

Předseda MFK Dobříš pan Martin Hamr prozradil čtenářům Příbramské.drbně.cz exkluzivně přípravné zápasy MFK Dobříš: „Kromě sobotního zápasu se Spartakem Příbram, nás ve středu 7. února čeká zápas s mladíky Bohemians Praha od 18 hodin. Na domácím umělém trávníku budeme hrát ale také s Hostouní či Podlesím, tedy předními celky středočeských krajských soutěží. Soustředění absolvijeme na Šumavě, konkrétně v Srní.“

 

 

TJ Tatran Sedlčany hraje své zápasy naopak na půdě soupeřů, v Příbrami prohrál Tatran s 1. FK Příbram – hráči do 19 let 1:5, nicméně Sedlčany na pravém beku zkoušeli novou tvář ve svém kádru Tomáše Svojše. Druhý duel ale už Tatranu Sedlčany vyšel a vyhrál na trávníku Uhelnách Skladů v Praze – Košířích 6:2, přičemž Uhelné Sklady Praha jsou dlouholetým účastníkem divize a nyní předním klubem Městského přeboru hlavního města Praha. TJ Tatran Sedlčany také informoval před odjezdem na soustředění do Sušice, kde by měl sehrát přípravný duel s místním klubem, který dlouho hrál divizi a nyní startuje v Krajském přeboru Plzeňského kraje. Sedlčanský klub také hlásí změnu v kádru. Miroslav Valenta, který loni patřil do kádru „áčka“ TJ Tatran Sedlčany z osobních důvodů přešel do „B“ týmu, který hraje 1.B třídu skupinu E.

 

Shrnutí přípravných zápasů divizních celků z okresu Příbram:

 

MFK Dobříš – Tatran Rakovník 2:3 (0:2)

 

Branky: 68.Maryška, 80.Talůžek – 22.Červený, 41.Hynek, 47. Omovie Kingsley.

Sestava MFK Dobříš: Weber (Šedivý) – Procházka, Talůžek, Rychlík, Pokorný – Junek, Dort, Liška, V. Šrain – Maryška, J. Šrain. Střídali: Matějka, Semančík, Krůta.

 

 

1.FK Příbram U19 – Tatran Sedlčany 5:1 (1:0). Branku Sedlčan zaznamenal Kdolský.

 

Sestava TJ Tatran Sedlčany: Glogar – Svojše, Brotánek, Hofman, Lípa Pavel, Soldát, Kdolský, Kvěch (46.M.Dvořák), Sirotek (46.J.Dvořák), Hájek (46.Všetečka), Krůta

 

Uhelné Sklady Praha – Tatran Sedlčany 2:6 (1:3)

 

Sestava TJ Tatran Sedlčany: Glogar – Repetný, Vystyd, Hofman, Hájek, Sirotek (46.V.Lípa), Kvěch, M.Dvořák (46.J.Čejda), Soldát, Němec, Krůta (46.Haas)

 

 

Zdroj: Václav Prokůpek

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *