Český pohár v silniční cyklistice: Mezinárodní trofej Rokycan v těškově v úterý od 13 hodin

Share Button

Závodem s netradičním úterním termínem se sedmidílný seriál závodů Českého poháru Kalas Cup na silnici přehoupne za svou polovinu. Tradiční 47. ročník Mezinárodní trofeje Rokycan pod pořadatelskou taktovkou AC Sparty Praha odstartuje 8. 5. ve 13 hodin. Na 162 kilometrů dlouhý závod se závodníci vydají z obce Těškov u Rokycan. V Těškově bude během závodu pro fanoušky připravena ochutnávka domácích zákusků.

Na startu se opět sejde silná konkurence kontinentálních týmů – tedy Elkov – Author, Příbram, domácí AC Sparta Praha. V předběžné startovní listině už nyní figuruje na 140 jmen. Chybět by neměl ani průběžně vedoucí tým Elkov Author v čele s Matějem Zahálkou, který je po třech závodech vedoucím závodníkem seriálu Českého poháru a jeho náskok činí už 51 bodů! Kategorii do 23 let průběžně ovládá jeho týmový kolega Jakub Otruba s podobným bodovým rozdílem.

„Počet startující je opět vysoký, což je pro silniční cyklistiku pozitivní zprávou. Závod v Rokycanech nepatří mezi nejnáročnější, je ale poměrně dlouhý a závodníci v jeho průběhu nastoupají téměř 2300 metrů. Je také dost možné, že čtvrtý závod pořadím trochu zamíchá. Například Topforex-Lapierre už by neměl startovat v tak oslabené sestavě jako doposud,“ říká k závodu ředitel seriálu Jakub Edr.

A právě týmová spolupráce bude hrát při závodě v případě silného větru na otevřeném okruhu rozhodující roli. Úzké cesty a krátký okruh zase prověří umění poziční jízdy. „Myslím, že v silách některých týmů je už konečně Elkov – Author v některém závodě Českého poháru porazit,“ říká sportovní ředitel cyklistického klubu AC Sparta Praha Zdeněk Rubáš. Že by to vyšlo v Těskově?

Václav Prokůpek, cyklonews.cz

 

 

Zprávy, rady a tipy ze světa cyklistiky:

 

www. facebook.com/cyklonews.cz

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *