Tour de France bude bez české účasti

Share Button

Tři čeští cyklisté na startu Giro ďItalia splnili své hlavní úkoly a pomohli lídrům svých stájí k jejich částečným úspěchům. Z pohledu domestiků byli všichni tři úspěšní. Například Zdeněk Štybar (Quick – Step Floors) tedy může být s první účastí na Giru spokojený, musel se vyrovnat s náročnou kombinací klasik a Gira, která není nikdy ideální. Po klasikách není dost času na odpočinek a solidní přípravu v horách. I díky rodákovi ze Stříbra byl Quick-Step Floors opět mimořádně úspěšný. Pět etap a fialový dres pro vítěze bodovací soutěže jsou skvělé výsledky. Je škoda, že žádný z pokusů o únik mu nevyšel až na cílovou pásku, ale konkurence byla velká a i v klasikářských dojezdech se dopředu tlačili lídři na celkové pořadí.

Roman Kreuziger nakonec nebyl tak důležitý a klíčový domestik týmu Mitchelton-Scott. V horách byli lepší Jack Haig a Mikel Nieve. Zejména Haig v úvodu Gira nadchl svými výkony, dokázal utrhnout i slavné závodníky při své práci na čele hlavního pole. Nieve také poctivě plnil úkoly a když dostal jedinou příležitost, okamžitě ji využil a zvítězil v etapě. Kreuziger nevydržel v kopcích až do závěrečných kilometrů, ale odpracoval si svůj díl už dříve na trati a pro Mitchelton-Scott jsou velmi důležité jeho zkušenosti a závodní přehled.

Jan Hirt nebyl příliš vidět, forma mu nevygradovala podle představ. Měl být jedním z posledních pomocníků ve velkých horách, ale při práci na čele byli častěji vidět jiní, především Luis Leon Sánchez opět dokázal, jak neocenitelným závodníkem je. Astana neměla dobrý začátek, ale nakonec byla velmi úspěšná. Miguel Angel Lopez skončil nečekaně vysoko, na třetí příčce. A odvezl si bílý dres nejlepšího cyklisty do 25 let. Pello Bilbao dokončil na šestém místě.

Na Tour de France se pravděpodobně ale budeme muset obejít bez české účasti. Roman Kreuziger si letos chce od Tour odpočinout. Zdeněk Štybar toho má po první polovině sezóny určitě dost a v Quick-Stepu Floors je na osm míst velká tlačenice. Z Astany pojede na Tour jiná sestava a připraveni určitě nebudou ani dva indisponovaní čeští profesionálové Petr Vakoč a Leopold König.

Na Vueltě by se opět někteří naši cyklisté objevit mohli, ale španělský závod začíná za dlouho a program zatím není znám. Snad budou mít čeští reprezentanti dobrou přípravu na Mistrovství světa v Innsbrucku. Především Roman Kreuziger by zde mohl dosáhnout dobrého výsledku. Okruh v Rakousku s dlouhým a nepříliš strmým stoupáním by mu měl sedět. Když zvládne i strmé stoupání Gramartboden, mohl by dosáhnout na dobrý výsledek.

A Tour de France? To bude šance pro slovenského cyklistu Petera Sagana.

 

 

Václav Prokůpek, cyklonews.cz

 

www.facebook.com/cyklonews.cz

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *