Mistrovství Evropy juniorů a U 23 startuje v Brně a ve Zlíně

Share Button

Evropský šampionát v silniční cyklistice pro juniory a závodníky kategorie U23 začíná už čtvrtek 12. července v Brně. Šampionát odstartují juniorky a ženy U23, v pátek pokračují junioři a muži U23 a na víkend se mistrovství stěhuje do Zlína, kde se pojedou závody s hromadným startem. Mistrovství Evropy juniorů a U23 hostí Česká republika opět po pěti letech. V roce 2013 byla jihomoravská metropole pořadatelem časovky juniorek a mužů. O tituly v časovce juniorů a žen se bojovalo ve Frýdku-Místku a hlavní část šampionátu se závody s hromadným startem se uskutečnila v Olomouci.

Trať letošního šampionátu už přijel osobně zkontrolovat Enrico Della Casa, generální sekretář Evropské cyklistické unie (UEC).  Ambasadory šampionátu jsou Lada Kozlíková a Jiří Škoda, cyklistická legenda  startující na Giro d´Italia.

Dobré výsledky na mistrovství Evropy do třiadvaceti let jsou tou nejlepší vizitkou k získání profesionální smlouvy.

V sobotu a neděli šampionát pokračuje závody s hromadným startem ve Zlíně. Náročný okruh měří 10,4 kilometru s převýšením 290 metrů. Začíná ve Zlíně a přes obce Kudlov a Jaroslavice se vrací zpět do Zlína.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *