Dojel do cíle Tour de France poslední a s odřeninami: Aneb kdo je Lawson Craddock

Share Button

Šestadvacetiletý Američan Lawson Craddock (EF Education First-Drapac) protrpěl celou letošní Tour de France se zlomenou lopatkou, motivaci k dokončení závodu si našel ve finanční pomoci domácímu velodromu v Houstonu, kde začínal s cyklistickou kariérou. Craddock spadl již v první etapě a  přivodil si hlubokou tržnou ránu nad obočím a zlomenou lopatku.

Motivaci pokračovat v závodě dál i přes velikou bolest si našel v pomoci k rekonstrukci velodromu v texaském Houstonu, kde jako kluk začínal, a který byl značně poničen loňským hurikánem a následnými záplavami.

Lawson Craddock ještě večer po první etapě vytvořil účet na s výzvou k finanční pomoci při opravě velodromu v Houstonu. Sám cyklista se navíc zavázal za každou svou dokončenou etapu přispět 100 americkými dolary (téměř 2200 českých korun).

Bojovný Američan nakonec dojel až do Paříže, na rozdíl od jiných velkých hvězd světového pelotonu. V celkové klasifikaci mu patří poslední místo, které se nicméně pojí s tradičním uznáním v podobě takzvané červené lucerny. Za jednadvacet absolvovaných etap Tour de France nakonec přispěl téměř 50 000 českými korunami, zatímco se celková výše vytěžených peněz od všech dárců vyšplhala na téměř 5 milionů korun českých!

 

   Václav Prokůpek

 

Více informací na www.cyklonews.cz

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *