Nejfenomenálnější cyklista světa? Peter Sagan!

Share Button

Ten, kdo si myslel, že slovenský cyklista Peter Sagan (BORA – hansgrohe) po vítězství v bodovací soutěži o zelený dres Tour de France a pádu v 17. etapě tohoto závodu, si dá pauzu, mýlil se. Peter Sagan dál vítězí a vyhrál tři kritéria za sebou v Belgii během jednoho týdne. Vyhrál Critéérium Herentals 2018 (92 kilometrů – závod na padesát okruhů). Druhý skončil domácí belgičan Greg van Avermaet z amerického celku BMC, který obhajoval loňský triumf, třetí bol Nizozemec an Mathieu van der Poel z týmu Corendon-Circus.

Kritérium absolvovalo třicet vybraných cyklistů, tím Bora – hansgrohe kromě Petera Sagana zastupoval i jeho italský domestik z Tour de France Daniel Oss. Peter Sagan v pondělí vyhrál kritérium v Aalste, den potom po skončení Tour de France. V úterý byl první i v Roeselare.

Po dnech oddychu se bude trojnásobný a úřadující mistr světa připravovat na mistrovství Evropy ve skotském Glasgow, závody s hromadným startem jsou na programu 12. srpna.

Peter Sagan bude 19. srpna startovat v Hamburku na závodě klasiků WorldTour Cyclassic Hamburg a pak má v plánu jet Vueltu (25. srpna – 16. září).