Úvodní kolo Moravskoslezské fotbalové ligy: Vysočina točila venku sedmičku

Share Button

SK Jiskra Rýmařov – FC Velké Meziříčí 1:3 (1:2)

Hned v páté minutě šli hosté do rychlého protiútoku, který rozjeli na polovině hřiště a následně dostali míč na spoluhráče do tahu na pravé straně, odkud pak přišel přízemní pas na malé vápno, který prošel přes dva bránící hráče až ke kanonýrovi Pavlovi Simrovi, který míč pohotově uklidil do sítě.

Ve 35. minutě zahrával Rýmařov z levé strany rohový kop, který mířil na zadní tyč, kde si na něj naskoil Jan Kolísek a nechytatelně jej hlavičkoval k pravé tyči a vyrovnal na 1:1. V poslední minutě prvního dějství zahrávali hosté přímý kop z dobré pozice, ale trefili pouze tyč a Jiskra dokázala míč odkopnout pouze k dalšímu hráči Velkého Meziříčí. Ten míč vrátil do ohně a Velmez následně orazítkoval tyč střelou z velkého vápna a následně si k míči do velkého vápna naběhl Patrik Mucha, který jej už jen doklepl do úplně prázdné branky.

V 74. minutě dalo Velké Meziříčí svůj třetí gól, který ale nebyl uznán kvůli ofsajdovému postavení jednoho z jejich hráčů. Tři minuty před závěrečným hvizdem rozjíždělo Velké Meziříčí akci po pravé straně a krásným náběhem za obranu si o kolmou přihrávku řekl Robin Demeter, který postupoval sám na brankáře a takovým pololobem jej poslal nejprve do tyče a už to vypadalo, že se míč odrazí zpět do hřiště, ale nakonec doskákal za brankovou čáru. Velmez tak zvítězil 3:1.

FK Hodonín – FC Odra Petřkovice 2:0 (1:0)

Hned v páté minutě zahrozil hostující Martin Honiš střelou z větší vzdálenosti, ale brankář Koníček jej se štěstím vyrazil na rohový kop. V sedmnácté minutě přišel centr z ravé strany do vápna Hodonína a míč propadl až na zadní tyč, kde byl osamocený Jakub Ptáček, který ale trefil pouze tyč odkryté branky. V osmadvacáté minutě ale napřáhl ze třiceti metru Tomáš Ťok a jeho dělovka zapadla přímo pod břevno a Hodonín vedl 1:0.

V poslední minutě prvního poločasu to domácí zkusili znovu z velké dálky, ale tentokrát nádherná střela skončila pouze na břevně petřkovické branky.

Ve druhém poločase čekali diváci na větší šanci až do 67. minuty, ale moc jim to nemuselo vadit, protože v té udeřil podruhé domácí Hodonín. Hosté ztratili míč na polovině vlastní půlky a v rychlém protiútoku dostal míč doleva ve vápně Dione Papá Saltique Massamba, který zakončil mezi nohy hostujícího brankáře Gudoly a bylo to 2:0.

Dvě minuty před koncem se ocitl Filip Žák sám před brankářem Godulou, kterého obstřelil, ale zároveň s ním obstřelil i jeho branku a míč tak skončil vedle. Domácí Hodonín tak vstoupil do sezony výhrou 2:0, když přežil v úvodu několik dobrých šancí Petřkovic.

SK Líšeň – FC Viktoria Otrokovice 2:0 (0:0)

Hned v šesté minutě našel centr na vzdálenější tyči nohu Hanuše, který z první přestřelil bránu. Byla to první vážnější šance domácích. V sedmnácté minutě proletěla standardní situace těsně kolem pravé tyče líšeňské brány.

Ve 32. minutě Hladík individuální akcí obešel Falla, ale nedokázal míč dostat na dobře postaveného Kišku. Ve 35. minutě založil rychlý brejk brankář Vítek a míč se dostal až k Přichystalovi, který brankáře loboval, ale moc se mu zakončení nepovedlo a míč skončil v zázemí.

Ve 39. minutě si naskočil Tomáš Machálek na míč ve vápně a svoji hlavičkou protáhl brankáře. Ve druhé nastavené minutě nejprve Kiška trefil obránce pté brankáře a následně Mlýnek nedokázal zakončit do odkryté brány.

Tři minuty po změně stran dostal Krška nepřesný pas na pravou stranu, míč ale stihl ještě u rohového praporku a následně našel přihrávkou pod sebe nabíhajícího Jakuba Přichystala, který levačkou z jedné poslal nechytatelnou střelu do šibenice na přední tyč.

Pojistku přidali domácí v první nastavené minutě. Otrokovice měli závěrečný nápor, ale Líšeň míč odvrátila až k otrokovickému brankáři, který jej však poslal do souboje, kde byl úspěšný domácí hráč a z poloviny hřiště se tak hnal úplně osamocený, nikým nestíhaný David Krška sám na Semanka a těsně před ním nahrál Jakubu Přichystalovi, který svým druhým gólem v zápase do úplně odkryté brány pečetil vítězství.

SFK Vrchovina – SK Uničov 1:2 (1:0)

Vrchovina sice vedla na domácím hřišti v novém Městě na Moravě, ale favorizovaný Uničov utkání ve druhé půli otočil na 1:2. Domácí loňský vítěz divize D se dostal do vedení už v devatenácté minutě, kdy domácí Chalupa překonal Štěpána Spurného, který dostal překvapivě přednost před dlouholetou uničovskou jedničkou Tomášem Uvízlem.

Do konce poločasu si Uničov vytvořil pár šancí, ale žádnou z nich nedokázal proměnit. Hrál nátlakově a rychle po zemi. Přesto šli tedy do kabin spokojenější domácí, kteří po poločasovém hvizdu vedli nejtěsnějším možným rozdílem, 1:0.

Ve druhém poločase byl Uničov nadále lepším celkem a vytvářel si šance, ale ujala se až Bačova tečovaná střela. Rozhodnout se povedlo devět minut před koncem Komendovi, kterého do samostatného úniku vyslali chybující domácí a uničovský hrotový útočník zachoval chladnou hlavu a svůj únik s přehledem proměnil a vystřelil Uničovu tři body. Vítěznou premiéru tak na jeho lavičce prožil i jeho bývalý hráč a nyní nový trenér Dušan Žmolík.

Naopak Vrchovina si po postupu z divize D bude muset na první body v Moravskoslezské fotbalové lize ještě minimálně týden počkat. V dalším kole bude hrát znovu doma a tentokrát přivítá Jiskru Rýmařov, která je taky zatím bez bodu po domácí porážce 1:3  s Velkým Meziříčím. Uničov doma přivítá Odru Petřkovice, kterou bude čekat naopak druhý zápas na venkovním hřišti, když v tom první nestačila na Hodonín poměrem 0:2.

ČSK Uherský Brod – FC Dolní Benešov 2:1 (2:0)

Ve dvaadvacáté minutě zahrál jeden z hráčů Dolního Benešova rukou ve vlastním vápně a domácí hráči Uherského Brodu měli velkou příležitost dostat se do vedení, protože měli možnost zahrávat rohový kop. K jeho exekuci se postavil jejich kapitán Marek David a kopl jej z jeho pohledu k levé tyči, ale brankář hostujícího celku Chvěja jeho úmysl vystihl a byl na místě včas a pokutový kop tak zneškodnil.

O pět minut později se už ale domácí hráči radovali. Přetažený centr z pravé strany vrátil pod sebe jeden z uherskobrodských, jeho spoluhráč vypálil z hranice velkého vápna, ale střela byla zblokovaná a následně si míč ve vápně našel Šimon Chwaszcz a uklidil jej z blízkosti do sítě.

Ve 37. miutě dostal na půlce soupeře v dobré pozici za vápnem hodně prostoru Martin Blanař a napřáhl ke střele a přízemní střelou k pravé tyči poslal svůj tým do dvoubrankového vedení, se kterým šel Uherský Brod i do šatny.

Dlouho se nic nedělo, až v 59. minutě vydřel hostující Dolní Benešov naději na bodový zisk. Z ničeho nic se dostal do zakončení Ondřej Adamík a dostal svůj tým na dostřel jediné branky, 2:1. Dolní Benešov se ve druhém poločase zlepšil, ale ani přes snížení se mu nepodařilo vyrovnat a tak na bodový zisk nedosáhl. Po návratu z divize do MSFL si tak bude muset na první body ještě minimálně týden počkat.

TJ Valašské Meziříčí – FC Hlučín 2:5 (1:4)

Hned v páté minutě po akci na pravé strany přišel centr do vápna domácího Valmezu, který našel Václava Mozola, který rybičkou hlavičkoval pod břevno a poprvé rozvlnil síť. V sedmé minutě vyslal Málek De Carvalha, jehož střelu z voleje Michut skvělým zákrokem zlikvidoval.

Z následného rohového kopu se dostal k hlavičce Tomáš Vengřinek, který byl na vzdálnenější tyči a ne zrovna prudkou hlavičkou překonal  Michuta, který nebude mít úplně čisté svědomí. Přesně po půl hodině hry si navedl De Catvalho míč z levé strany na střed a dalekonosnou ránu poslal nádherně ppřímo pod trám Michutovi branky a bylo to už 0:3.

O pět minut později rozjel Hlučín další akci po levé straně a dostal se kombinací až do vápna, kde přišla přihrávka po zemi do malého vápna, kde šli do skluzu dva hostující hráči a Jaroslav Málek byl tím, který trefil míč a dostal jej do sítě Valmezu. Minutu před poločasovým hvizdem se po odkopu od brány a jednom vyhraném souboji dostal ke střele zpoza vápna domácí Viktor Žilinský a Kolenko na jeho střelu k tyči nedosáhl. Domácí se tak dočkali alespoň snížení.

Na další branku čekali diváci až do 77. minuty a znovu udeřil Hlučín. Rychlá akce, která začal křižným nákopem na levou stranu, kde stačili dva doteky a přišel centr na nabíhajícího Martina Krejčího, který míč uklidil do téměř prázdné branky.

Tři minuty před koncem si našel centr z pravé strany ve vápně Martin Gajdoš a sám před Kolenkem ještě upravil kosmeticky skóre na konečných 2:5.

MFK Frýdek-Místek – SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:0 (1:0)

Přes řadu překážek k úvodnímu vítězství. Tak by se dala charakterizovat výhra v 1. kole MSFL nad Kroměříži. Poslepovaný kádr Valcířů nechal na hřišti v horkém počasí vše a bojovným výkonem si připsal cenné tři body. O utkání rozhodl gól již v první půli, který vstřelil Patrik Strnad.

Trenér Žižka neměl kvůli administrativním náležitostem k dispozici kompletní kádr a na lavičce se tak objevilo i několik dorostenců. Kroměříž tudíž mohla být i vzhledem k tomuto faktu lehkým favoritem, ale i ona měla absenci v podobě Lukáše Motala, který pykal za karetní trest z minulého ročníku MSFL.

Ještě před samotným výkopem byla držena minuta ticha na památku Evžena Delonga, bývalého funkcionáře Frýdku-Místku. V horkém počasí se do první šance dostali Hanáci. Jeleček si naběhl z levého křídla do dobré příležitosti, ale narazil na brankáře Mrozka, který načal svůj povedený večer. Poté se potvrdilo otřepané, nedáš, dostaneš. V ofenzivě se nám otevřel prostor a Hruška skvěle vybídl do samostatného nájezdu Patrika Strnada. Ten si poradil náramně a brankáře Kofroně překonal elegantním obloučkem.

Nadále hrál Frýdek – Místek sympaticky a navýšení skóre mohlo přijít v 18. minutě. Po rohovém kopu Varadi efektně prodlužoval patičkou. Následná střela skončila nad. Kroměříž nicméně získávala postupem času poziční převahu a začala pomalu utahovat smyčku kolem vápna. Do velkých šancí se ovšem naštěstí dlouho nepropracovala.

To však neplatilo v rozmezí 32. a 33. minuty. Dvě standardní situace a dvě šance kanonýra Silného. Tu první mu po závaru uzmul Mrozek, tu druhou nasměřoval po rohovém kopu těsně vedle tyče. Poločas pak uzavřel chytrým obloučkem Okleštěk, brankáře Mrozek ale svým zákrokem roztleskal Stovky.

Hned v úvodu druhého dějství měli hosté obrovskou šanci na vyrovnání. Přihrávka za obranu našla adresáta, překonán byl již i Mrozek, nicméně Mlýnkovi zkazil radost kapitán Valcířů Literák. Následky to naštěstí nemělo a nenechali jsme se, alespoň v tomto období, zamknout do obrany. S blížící se šedesátou minutou však začalo znovu přituhovat. Kroměříž nás zavřela na naší polovině a nějakou chvíli nám trvalo, než jsme se z obležení dostali. Závěr zápasu už byl doslova na krev, ale přežili jsme.

V 85. minutě Mrozek fantasticky vytěsnil přímý kop a zkázu nám nepřivodilo ani nedorozumění v nastaveném čase. Hráči Lipiny si tak mohli užívat zasloužený potlesk tribun za srdnatý výkon.

Jan Žižka – trenér Frýdku-Místku: Myslím, že se ve Stovkách představilo kvalitní mužstvo a ne náhodou hraje Kroměříž třetím rokem o špici MSFL. O to víc si výhry cením. Smekám před kluky, jak utkání odbojovali. Upřímně, byl jsem na zápas natěšený, přál jsem si, aby to kluci zvládli. Myslím, že můžeme být maximálně spokojení.

Bronislav Červenka – trenér Kroměříže: Dostali jsme rychlý gól po protiútoku soupeře. Byla to zbytečná branka, myslím si, že celá situace byla jednoduchá na vyřešení. Bylo to trochu náhodné, hráč to propíchl na dlouhou nohu. Ale bohužel jsme z toho inkasovali. Poté jsme se snažili, tlačili jsme, vytvořili jsme si i pár slušných šancí. Bohužel chyběla finální fáze. Buď nám nevyšla poslední přihrávka, nebo jsme selhali v zakončení. Bez gólu se nedá ani remizovat. Je to škoda.

SK Spartak Hlučín – MFK Vyškov 3:7 (1:3)

Úvodní zápas nového ročníku MSFL Spartaku zcela nevyšel. Dlužno podotknout, že nás na úvod čekal zdatný soupeř. Tím byl celek Vyškova, který v Hulíně představil taktický výkon a svými smrtícími brejky potápěl hulínské šance na bodový zisk ze zápasu níže a níže. Zápas hraný v úmorném dusnu, které nepolevovalo ani několik hodin po jeho konci, měl přitom slavnostní začátek. Spartak v zápase představil předposlední posilu – Erika Sedláčka ze Zbrojovky Brno. Zbývá dořešit administrativní náležitosti příchodu Adama Bahounka a kádr Spartaku bude kompletní.

Opticky na hřišti však sehraněji působili hosté, kteří hodně využívali svého špílmachra Daniela Přerovského. Ten v Hulíně ukázal poměrně slušnou formu a byl hlavním tahounem vyškovského týmu.

Právě hosté začali nejlépe, jak mohli. Už ve 3. minutě jsme totiž vyrobili hrubici při rozehrávce, což hosté vystihli a Ondřej Vintr osamocený před Machalickým neselhal a trefou k tyči svůj tým poslal do vedení. 0:1

Agilní Přerovský se poté v 11. minutě přímočarou akcí dostal k zakončení, jeho střelu ale vyrazil nohou Machalický. O minutu později střelou z větší vzdálenosti zkoušel pozornost brankáře Spartaku znovu Ondřej Vintr a míč překvapivě skončil na tyči brány.

Spartak se z hrozivého úvodu vzpamatoval elegantně. V 16. minutě Tureček prostrčil míč na Ondřejku, ten tísněný obráncem patičkou přiťukl míč Sedláčkovi a jeho centr přes pokutové území uklidil do sítě Michal Šrom z voleje na 1:1.

Uklidnění Spartaku z vyrovnávací trefy netrvalo dlouho. V 23. minutě vytáhl míč do naší otevřené obrany Daniel Přerovský, do uličky poslal Lukáše Vychodila a ten nezaváhal a poslal Vyškov znovu do vedení 1:2.

Vedení si Vyškov upevnil ještě v první půli, když si v dalším brejku vyměnili přihrávky mezi sebou Marek a Ondřej Vintrové. Zakončující Marek se taktéž trefil k tyči domácí branky a Vyškov vedl 1:3.

Nemuselo být až tak zle. V 44. minutě se svým důrazem prosadil Michal Šrom, překonal i brankáře Kunického, míč na brankové čáře nicméně zastavil obránce Tijani.

Jiskřičku naděje na korekci výsledku vykřesal Spartak v 46. minutě. Vysunutý Michal Šrom křížnou střelou trefil prostor na zadní tyči brány hostů a Spartak snížil na 2:3.

Domácí svůj dobrý vstup do druhé půle přetavili poté do několika dobrých šancí, kdy míč tancoval v pokutovém území či kolem branky Vyškova, avšak dostat jej za brankovou čáru domácí nedokázali.

V 52. minutě ukázkovým skluzem sebral míč hostům Martin Vyskočil a vyslal na branku Václava Ondřejku. Ten však v dobré pozici sám před brankářem poslal míč jen vysoko nad branku a bohužel trestuhodně zahodil šanci na srovnání skóre.

Hosté toho v druhé půli moc kreativního nepředvedli, taktika hry na rychlé brejky jim však vycházela výtečně. V 54. minutě takto ještě Vychodil napálil míč do tyčky naší branky.

V 55. minutě však spolupráce s Danielem Přerovským Ondřeje Vintra vynesla do pokutového území, kde se dobře zorientoval a nekompromisně poslal Vyškov do vedení 2:4.

V 62. minutě po standardní situaci Vyškova nedokázala obrana Spartaku odklidit do bezpečí míč a naopak v nastalé nepřehledné situaci se zorientovali lépe hosté a znovu Ondřej Vintr poslal míč do sítě 2:5.

O minutu později hosté v pokutovém území faulovali Martina Vyskočila. Ten si sám postavil míč na puntík a nemýlil se – 3:5.

Gólová smršť však neutuchala. V 72. minutě tahoun Vyškova Přerovský prostrčil míč na Vychodila a ten zvýšil už na 3:6.

Závěrečné branky se diváci dočkali v 89. minutě po rohovém kopu, kdy míč do sítě z druhé vlny na zadní tyči poslal do branky Mane Cvijović. Nejprve sice sudí branku neuznali pro ofsajd, nicméně po krátké poradě situaci přehodnotili a hostům přiznali i tento zásah. 3:7

Divoké utkání skončilo drtivou prohrou Spartaku, který tak za dvě poslední soutěžní utkání (včetně MOL Cup) inkasovali 10 branek.