V noční tříhodinové bitvě přežila mečboly a vyhrála

Share Button

Australanka s východoevropskými slovanskými kořeny Darja Gavrilovová na římské antuce udolala světovou trojku –  Španělku Garbiñe Muguruzaovou, přestože ve třetím setu prohrávala 0:4 a v závěru čelila dvěma mečbolům. Noční zápas skončil dvě hodiny po půlnoci, přitom už za dalších zhruba čtrnáct hodin Australanku čekalo osmifinále proti favorizované Rusce Marii Šarapovové. Bývalá šampiónka Garbiñe Muguruzaová si v únoru po návratu na kurty zahrála finále v Dauhá a v dubnu triumfovala na slabě obsazeném turnaji v mexickém Monterrey. Na ostatních devíti letošních turnajích ale jen jednou vyhrála víc jak jeden zápas. Na antuce v Římě, kde v předchozích dvou letech došla do semifinále, světová trojka dokonce nevyhrála ani jednou.

Přitom proti Darje Gavrilovové k tomu měla dobře našlápnuto a od postupu ji dvakrát dělil jediný míček. Čtyřiadvacetiletá Španělka podlehla své australské vrstevnici v prvním vzájemném střetnutí nakonec ve třech setech, když v tom posledním rozhodoval tie-break. Ve třetím setu neudržela vedení 4:0 a 30:15, nechala soupeřku vyrovnat. Přesto měla ještě při svém podání mečbol, ale nevyužila ho, stejně jako druhou šanci na ukončení zápasu v závěrečném tie-breaku.  „Takových zápasů moc neodehrajete. Snažila jsem se nemyslet na to, kolik je hodin ani jaký je stav. Teď se hlavně těším do postele,“ řekla vyčerpaná Gavrilovová, která porazila hráčku z první světové desítky poprvé v sezoně a celkově podesáté v kariéře. Gavrilovová potvrdila, že se jí v italské metropoli daří, minimálně v osmifinále proměnila i svůj čtvrtý start. Před třemi lety došla z kvalifikace až do semifinále, loni opět jako kvalifikantka vypadla až ve čtvrtfinále.