Zimní fotbalová Tipsport liga vyvrcholí turnajem na Maltě

Share Button

Tradiční fotbalová Zimní Tipsport liga, která slouží klubům k zimní přípravě se mění, v lednu poprvé vyvrcholí závěrečným turnajem na Maltě. Tam se utkají vítěz základní části, poslední šampión Zbrojovka Brno, Slovan Bratislava a Mladá Boleslav. Hrát se bude 19. a 21. ledna na národním stadionu  reprezentace Malty.

Základní část proběhne v Čechách od 5. do 16. ledna. Skupiny A (Hradec Králové, Příbram, Vlašim, Ústí nad Labem) a skupina B (Jablonec, Pardubice, Chrudim, Varnsdorf) se odehrají v Praze na Xaverově, skupina C (Brno, Táborsko, Znojmo, Nitra) v Brně – Líšni a skupina D (Prostějov, Prešov, Poprad, Ostrava) netradičně v Orlové.

Kromě jednotlivých skupin se budou výsledky sčítat i do velké tabulky všech čtyř skupin dohromady. A tým s nejvíce body, případně nejlepším skóre, se stane vítězem základní části a získá právo startovat na maltském turnaji.

Pokud by se z organizačních důvodů rozhodl pozvání neakceptovat, osloven bude další tým podle pořadí. Už v předstihu varovaly Jablonec, Hradec Králové a Ostrava, že na Maltu zřejmě neodcestují, jelikož mají domluvená svá soustředění. Velkým favoritem je tak vedoucí celek nejvyšší slovenské fotbalové ligy Slovan Bratislava, překvapit by mohla Mladá Boleslav.

Na Maltě se bude hrát finále na národním stadionu pro 17 tisíc fanoušků. Kromě čtyřčlenného turnaje se utkají týmy na maltě v přípravných zápasech s nejlepšími kluby maltské ligy. Pískat budou maltští sudí licencovaní UEFA a FIFA.

„Pro mě bylo obrovské překvapení, jaký je tam servis, hrací plochy, do kterých teď hodně investovali, a vše okolo. Zažil jsem soustředění v Turecku, ale na Maltě to na mě zanechalo více evropský dojem,“ řekl bývalý ligový brankář (mimo jiné Sparty Praha) a patron turnaje Jaromír Blažek.

V základní části získá 12 nejlepších celků finanční odměnu. Pro vítěze je připraveno 160 tisíc českých korun, týmy na druhém a třetím místě získají 120 tisíc Kč.

Devět zápasů zmíněného turnaje odvysílá Nova Sport včetně všech čtyř na Maltě.

 

Václav Prokůpek, ruik.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *