Dynamo České Budějovice se vrací po čtyřech letech do první ligy

Share Button

Jarní vítězné tažení zakončili českobudějovičtí fotbalisté oslavou postupu do FORTUNA NÁRODNÍ LIGY již tři kola před koncem. Jihočeši zvládli psychicky náročná poslední kola a po obratu s Chrudimí mohly odstartovat postupové oslavy Dynama. „Jsem na tým nesmírně hrdý. Cítíme obrovskou úlevu a euforii,“ jásal při oslavách kapitán Jiří Kladrubský, jeden z nejlepších hráčů soutěže.

Kapitán se vším všudy. Ukočíroval tým, jako pravý vůdce se choval na hřišti i v kabině. Byl tou pravou osobností, která táhla mužstvo do nejvyšší soutěže. A taky hlavně – Jiří Kladrubský odehrál neskutečnou sezonu a patřil k nejlepším hráčům ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Vždyť chyběl jedinkrát kvůli kartám, jinak nevynechal ani minutu. Vstřelil šest branek, na dvanáct přihrál. Neskutečný výkon. „Je to obrovská úleva a euforie,“ oddechl si odchovanec Dynama mezi nekonečnými žádostmi o fotografii při postupových oslavách na trávníku Střeleckého ostrova.

Krátce po závěrečném hvizdu se na hřišti seběhli radující se hráči, trenéři i fanoušci. A právě kapitán Kladrubský pak ve vytvořeném hloučku pronesl pár slov. A bylo to moc hezké. Hovořil o týmu, o zázemí, o fanoušcích. Zkrátka o úspěchu celého klubu. „Všichni jsme šli za jedním cílem. Nastavili jsme si pravidla, která jsme dodržovali. Vše fungovalo. Udělali jsme pro úspěch maximum a vyplatilo se.“

Co bylo dle třiatřicetiletého kapitána českobudějovických fotbalistů hlavním důvodem úspěchu? „Táhli jsme za jeden provaz. Zůstávali jsme se ve druhé lize dlouho, ale učili jsme se a vyrostl tady tým, který si ligu zaslouží,“ je přesvědčen Kladrubský. „Co se mělo stát, to se stalo. Dvě jara se nám nepovedla, ale poučili jsme se. Nyní jsme nesmírně šťastní,“ zářil jeden z hlavních strůjců českobudějovického úspěchu.

Ještě než se Dynamo opět představí na ligových stadionech, Jiří Kladrubský očekává na konci května narození syna. Příjemné životní období. „Na ligu a velké zápasy se už teď moc těším. Je to jiný level,“ dodal kapitán Dynama ještě před tím, než vyletěla první zátka postupového šampusu.

                                                                     Václav Prokůpek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *