MS v hokeji v Bratislavě: Jakub Kovář opustil Bratislavu

Share Button

První otazník ve složení české reprezentace zmizel, vedení národního týmu ve čtvrtek večer zapsalo na soupisku pro mistrovství světa 19 hráčů. Jsou mezi nimi i gólmani Patrik Bartošák a Šimon Hrubec, končí naopak Jakub Kovář. „Už opustil Bratislavu a odjel domů,“ řekl tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund. Na oficiální soupisce českého výběru pro šampionát je kromě dvou brankářů také sedmička beků a desítka útočníků.

Z obránců mají jistotu startu Radko Gudas, Filip Hronek, Jan Kolář, David Musil, David Sklenička, Michal Moravčík, Jan Rutta.

Do ofenzivy jsou připraveni Jakub Voráček, Dominik Simon, Michal Frolík, Dmitrij Jaškin, Filip Chytil, Ondřej Palát, Jakub Vrána, Jan Kovář, Michal Řepík a Dominik Kubalík. Další doplnění může vedení výpravy uskutečnit kdykoli, vždy nejpozději dvě hodiny před utkáním. Trenér Říha původně zvažoval, že na Švédy půjde se sedmi zadáky a jedenácti útočníky, v tom případě by ještě jednoho ofenzivního hráče v pátek dopsal.

Každý tým může zařadit tři brankáře a 22 hráčů v poli. U maskovaných mužů se situace vyjasnila, poslední místo mají trenéři připravené pro Pavla Francouze. Po dopoledním tréninku generální manažer Petr Nedvěd naznačil, že příjezd gólmana Colorada je pravděpodobný, ovšem páteční duel se Švédskem ještě nestihne.

K utkání budou připraveni Patrik Bartošák a Šimon Hrubec, prvně zmíněný velmi pravděpodobně nastoupí. V obraně je k dispozici sedm beků, na šanci stále čeká Petr Zámorský. Kromě 10 útočníků, kteří byli zapsáni na soupisku, jsou s výpravou v Bratislavě také Tomáš Zohorna, Robin Hanzl, Hynek Zohorna a David Tomášek.

Trenérský štáb čeká, zda bude moci využít služeb Radka Faksy. Útočník Dallasu zájem má, chce reprezentovat, musí ale projít výstupní lékařskou prohlídkou.

 

                                                                                  Václav Prokůpek

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *