Ve Městě Touškov už se zabydlel Český pohár horských kol

Share Button

Účastníci Světového poháru Anne Terpstraová a Ondřej Cink dominovali závodu ve Městě Touškov

Druhému závod seriálu Českého poháru horských kol v cross country při pohárové premiéře na trati v Městě Touškov na okrese Plzeň – sever dominovala nizozemské závodnice Anne Terpstraová (Ghost Factory Racing) a český reprezentant a rodák z nedalekých Rokycan Ondrej Cink z týmu Kross Racing Team. Oba vyhráli jednoznačně, oba vedli od startu až do cíle.

Za příjemného spíše teplejšího počasí, které ani trochu nepřipomínalo to, co se dělo na klasice Lutych – Bastonge – Lutych vládla systémem start – cíl Nizozemka Anne Terpstraová. Technický okruh, který byl svým převýšením fyzicky náročný a plný sjezdů, prověřil každého startujícího. Terpstraová hned od startu ukázala soupeřkám záda a potvrdla, že se pevně usazuje ve světové špičce a Český pohár bere jen jako doplňkový závod. Jela suverénně, nevyhýbala se ani akrobatičtějším kouskům, zcela kontrolovala náročné technické úseky a vlastně neměla soupeřku.

Nastoupily mladé české závodnice

Za ní se usadila dvojice mladých českých závodnic  Jitka Čábelická a Tereza Sásková. Naopak Jihočeška a opora české reprezentace Klára Štěpánová (Superior XC Team) až do čtvrtého kola zaostávala, než se prosadila na druhé místo a začala dominovat podle předpokladů mezi domácími závodnicemi.

Skutečně skvělý závod zajela Sásková, která skončila těsně pod stupni vítězek, ale naprosto jasně byla nejlepší ze závodnic kategorie U23, když zkušenou Janu Czeczinkarovou na pátém místě porazila o tři minuty.

 

Zkušenosti ze Světového poháru byly vidět

Podobně jako Anne Terpstraová si mezi ženami vedl Ondřej Cink. Neměl soupeře, jelikož  Jaroslav Kulhavý sice do Města Touškov přijel, ale hned po sobotním závodu seriálu Kolo pro život v Dobřichovicích si na okruhu v Touškově jen zatrénoval a na startovní čáru druhého závodu Českého poháru se nepostavil.

Za Ondřejem Cinkem se vytvořil skupina v níž byli Martin Stošek, Jan Škarnitzl, Jan Vastl, Lukáš Kobes, Tomáš Paprstka a jeho týmový slovenský kolega Matej Ulík. V průběhu dalších kol zůstali ve skupině za Cinkem již jen Vastl, Stošek a obhájce celkového prvenství seriálu Škarnitzl.

V závěru stáhl svůj odstup na Cinka závodník Mitasu Škarnitzl, medailista z akademického mistrovství světa, ale to bylo spíše tím, že si Cink hlídal svoji pozici a trochu zvolnil. Třetí skončil Škarnitzl a usadil se v čele průběžného hodnocení Českého poháru.

„ Chtěl jsem od startu jet naplno na mé domácí trati a zkusit si tempo, jaké se jezdí v závodech Světového poháru. To se mi povedlo a hodně rychle jsem získal rozhodující náskok. Nepotkaly mě žádné technické a ani výkonnostní problémy a v závěru jsem si mohl dovolit trochu zvolnit a kontrolovat své postavení,“ řekl Ondřej Cink.

Výsledky 2. Závodu českého poháru horských kol – Město Touškov u Plzně:

Ženy:

  1. Terpstraová (Ghost Factory Racing/Niz.) 1:37:45, 2. Štěpánová (Superior XC Team) +2:09, 3. Čábelická (Gapp system – Cabtech MTB Racing Team) +3:15, 4. Sásková (ČS Specialized Junior MTB Team) 4:22 – 1. U23, 5. Czeczinkarová (Mitas Mercedes – Benz Praha Trek) +7:13 – 2. U23, 6. Kučerová (Head PRO Team Opava) +7:26 – 3. U23.

Pořadí českého poháru po dvou závodech:

1.Czeczinkarová 390, 2. Sásková 320, 3. Podgórská (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team/Pol.) 300, Terpstraová 300, 5. Štěpánová 240, 6. Ježková (GT Opportunity Brno) 240.

Muži:

  1. Cink (Kross Racing Team) 1:32:08, 2. Stošek (Vitalo Future Cycling) +28, 3. Škarnitzl (Mitas Mercedes – Benz Praha Trek) +53, 4. Vastl (Superior XC Team) +1:18, 5. Kobes (skibikecentrum.cz Team) +2:34, 6. Paprstka (Expres CZ – TUFO Team Kolín) +2:39.

Pořadí po dvou závodech Českého poháru:

  1. Škarnitzl 440, 2. Helta (SGR Specialized/Pol.) 330, 3. Cink a Wawak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team/Pol.) oba 300, 5. Ulík (Expres CZ Tufo Team Kolín/SR) 270, 6. Paprstka 260.

 

                                                                                                              Václav Prokůpek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *