Nejhezčí stadiony v ČFL: Mimo jiné Domažlice

Share Button

O zázemí některých třetiligových týmů ani nejde moc mluvit jako o stadionu, ale spíše o běžném hřišti, kde se diváci opírají o klandr. Několik klubů z České fotbalové ligy se ale může pyšnit stánky s kapacitou pro stovky sedících diváků, které dokonce vyhovují i parametrům vyšší soutěže. Pojďte si projít nejhezčí stadiony, na kterých se v této sezoně hraje ČFL.

Městský stadion Střelnice v Domažlicích

Z domovského stánku Domažlic se po rozsáhlejší rekonstrukci stalo moderní sportoviště evropské úrovně. Proměnou neprošlo jen travnaté hřiště a atletický ovál. V areálu vznikla k tribuně s 580 sedadly nová východní tribuna pro stejný počet sedících diváků, navíc je částečně zastřešena a je bezbariérová.

V objektu tribuny se nacházejí i šatny pro hráče mezinárodních soutěží, zázemí pro rozhodčí či novináře, hlasatelna i místo pro VIP hosty. V roce 2017 hostil stadion, který nyní splňuje parametry pro druhou ligu, zápasy mistrovství Evropy ve fotbale žen do 17 let.

 

Loko Vltavín – „lokáda“ TJ Lokomotiva Praha

Areálu v pražských Holešovicích dominuje stadion, kde hraje své domácí zápasy jeden z tradičních a zároveň nejlepších týmů ČFL za posledních několik let – Loko Vltavín. Ještě v roce 2000 hrála „Lokáda“ na škvárovém hřišti, o rok později se stánek proměnil takřka k nepoznání.

Došlo totiž k rekonstrukci a zatravnění hrací plochy a hlavně byly na hlavní tribuně nainstalovány sedačky pro asi 1500 sedících diváků. Stadion působí útulný a moderním dojmem. Součástí areálu je také hřiště s umělým povrchem té nejvyšší kvality.

Fotbalový stadion TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

Více než slušným zázemím se mohou chlubit v Ústí nad Orlicí. Tamní Jiskra má výhodu, kterou jen tak někdo nemá. Má totiž k dispozici hned dvě hřiště, která odděluje účelná tribuna.

V roce 2010 se dočkala poměrně zásadní rekonstrukce a z obou stran byla osazena sedačkami. Na straně u hrací plochy lemované atletickým oválem se vejde až 1 500 diváků, pro zápasy ČFL ovšem Jiskra využívá hlavně hřiště na opačné straně. Krytá část tribuny pojme 500 sedících fanoušků, kteří mají z výšky ten správný nadhled.

Diváci ale chodí i na protější stranu stadionu.

 

Městský fotbalový stadion Litoměřice – FK Litoměřicko

Fotbal v Litoměřicích doznal v roce 2016 významné změny v podobě sloučení týmů Litoměřic a Pokratic. Společný tým přijal název FK Litoměřicko, který hraje své domácí zápasy na Městském fotbalovém stadionu v blízkosti sídliště Kocanda v ulici U Stadionu.

Areál zahrnuje dvě travnatá hřiště, u toho hlavního, kde hraje domácí klub soutěžní zápasy, je i tribuna s kapacitou 1 300 míst k sezení a 1 000 k stání. Stadion provozuje příspěvková organizace Městská sportovní zařízení v Litoměřicích.

 

Městský sportovní areál Písek – FC Písek

Sportovní centrem jihočeského Písku je bezesporu Městský sportovní areál, který najdete v západní části města u řeky Otavy. Areál zahrnuje i dvě fotbalová hřiště s travnatým povrchem a automatickým závlahovým systémem. A na jednom z nich hraje své domácí soutěžní zápasy v České fotbalové lize FC Písek.

Součástí hřiště je i krytá tribuna s kapacitou pro 1 000 diváků. Služby sportovního areálu v minulosti využily mládežnické fotbalové reprezentace, prvoligová Mladá Boleslav i některé zahraniční kluby.

 

Václav Prokůpek

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *